fbpx

Royal Online Mart

09-425-000-102

Anastrozol 1mg opis

Anastrozol 1mg jest lekiem stosowanym do leczenia raka piersi u kobiet po menopauzie. Lek ten należy do grupy inhibitorów aromatazy, które działają poprzez zmniejszenie ilości estrogenu w organizmie.

Jak działa Anastrozol 1mg?

Anastrozol 1mg działa poprzez hamowanie enzymu aromatazy, który odpowiada za przekształcanie androgenów w estrogen. W rezultacie Anastrozol 1mg gdzie kupić poziom estrogenów zostaje obniżony, co może spowodować zahamowanie wzrostu komórek nowotworowych w przypadku raka piersi.

Dawkowanie Anastrozol 1mg

Dawkowanie leku Anastrozol 1mg powinno być ustalone przez lekarza i dostosowane indywidualnie do pacjenta. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie jednej tabletki o mocy 1mg raz dziennie, najlepiej po posiłku.

Ważne jest regularne stosowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uzyskać maksymalną skuteczność terapii. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Podsumowując, Anastrozol 1mg jest skutecznym lekiem stosowanym w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie. Przed rozpoczęciem terapii warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej dawki i monitorowania postępów leczenia.